Parissa päivässä 2,5 miljoonaa katselukertaa keränneessä Youtube videossa Tucker Carlson haastattelee Unkarin pääministeri Victor Orbania. Haastattelu on kertakaikkiaan loistava!
Kyllä täytyy sanoa, että kateeksi käy unkarilaisia, joilla on noin ryhdikäs ja järkevä miesjohtaja!
Emme tiedä kuinka monta vuosikymmentä Suomella menisi päästä vastaavaan tilanteeseen tästä arvokonkurssista ja säälittävästä heikkojen miesten luomasta tyhjiöstä - mutta on meillä ainakin jokin malli, jota katsoa ylöspäin ja jota kohti tavoitella.
"Verrattaessa Orbanin Unkaria punavihreään ja feministiseen Suomeen olemme valitettavasti väärässä eurooppalaisessa leirissä. Aika ilmeiseksi käy sekin, että meiltä puuttuu Orbanin tasoinen poliittinen johtohahmo.", totesi Suomen, Euroopan ja Yhdysvaltojen politiikkaa tarkasti vuosikymmenet seurannut kommentaattorimme.
Fortumin ja Googlen suursopimus täydentää kauhistuttavaa vihreää sähkökatastrofia - YK:n Agenda 2030 johtanut umpikujaan sähköhuollossa
ke 09.09. 17:30
Tietoisuus ja tekoäly
ti 08.09. 14:09
Korkeintaan 20% Euroopan muslimeista jättää islamin
pe 28.08. 16:44
Suomalainen media on järkyttävän huono
la 27.09. 10:28
Onko suhteiden palauttaminen Venäjään mahdollista?
su 07.09. 18:20