Aktivistiopettajille potkut töistä Yhdysvalloissa

Videot pe 17.09.2021 00:15

Isänmaalliset vanhemmat ovat viimein saaneet tarpeekseen julkisissa kouluissa verovaroilla lapsia aivopesevistä vasemmistoaktivisteista. Vanhemmat ovat kutsuneet koulujen hallituksia koolle ja vaatineet erottamaan opettajat, jotka avoimesti TikTok-videoillaan ovat näyttäneet olevansa enemmän vasemmistoagitaattoreita kuin opettajia. Vanhempien vaatimuksia on kuultu ja kymmenet aktivistiopettajat ovat saaneet lopputilin.

Yhdysvalloissa vanhemmat vielä välittävät siitä mitä roskaa heidän lapsilleen tuputetaan julkisilla varoilla ylläpidetyissä kouluissa - ja ryhtyvät toimeen kun rajat toistuvasti ylittyvät.

 

Jukka Rahkonen pe 17.09. 00:15

blogit

Mikko Paunio

David Starkey: "Liberaali demokratia on vähemmistöjen institutionaalista diktatuuria" - Valtamedian toimittajat ovat sodassa omia kansalaisiaan vastaan Euroopassa

ke 17.09. 20:27

Petteri Hiienkoski

Onko suhteiden palauttaminen Venäjään mahdollista?

su 07.09. 18:20

Juha Ahvio

Luonto ja sen velvoittavuus

pe 29.08. 10:51

Tapio Puolimatka

Onko sukupuoli-identiteetti-ideologiasta tullut uusi valtionuskonto?

to 24.04. 11:23

Henna Kajava

Espoossa torjutaan segregaatiota - 25% vieraskielisiä

to 03.04. 19:38