Presidentti Trump leikkasi tuntuvasti turhaakin turhemman YK:n rahoitusta ja oli siinäkin oikeassa. YK:n turvallisuusneuvosto on ollut jo kauan pelkkä vitsi ja tänään se on tullut lopullisesti tiensä päähän. Se on lakkautettava täysin hyödyttömänä tai jopa haitallisena organisaationa. Sama koskee koko YK:ta. Sitä ei tarvita mihinkään, siitä ei ole hyötyä yhtään mihinkään.
Turvallisuusneuvosto ei pysty tuomitsemaan edes Putinin hyökkäystä Ukrainaan, koska Kiina ja Venäjä eivät suostu tuomiota julistamaan. Ja Venäjän oma Veto-oikeus riittää siihen, että sen toimia ei tulla tuomitsemaan missään vaiheessa.
YK on nolo ja turha organisaatio, joka tulee lakkauttaa.
Ymmärtämättömät vihreät kokoomusministerit Kai Mykkänen ja Sari Multala olivat säätämässä EU-direktiivimuutosta, jota voidaan noudattaa vain rajoittamalla suomalaisten ruoan saantia
Klo 18:15.
Vapaamuurarius ja kristillinen kirkko
ma 26.10. 09:48
Korkeintaan 20% Euroopan muslimeista jättää islamin
pe 28.08. 16:44
Suomalainen media on järkyttävän huono
la 27.09. 10:28
Onko suhteiden palauttaminen Venäjään mahdollista?
su 07.09. 18:20