Englantilainen herrasmies Richard Vobes pohtii mukavalla tavalla maailman menoa ja haastaa kaikkia ajattelemaan omilla aivoillaan mitä ympärillä tapahtuu.
Ehkä viranomaiset, poliitikot ja heidän valikoimansa tutkijat ovat erehtyneet useassakin asiassa. Yksi merkittävimmistä ja suurimmista erehdyksistä saattaa olla hiilidioksidin pitäminen haitallisena kaasuna.
Hiilidioksidi on elämälle välttämätön ravintoaine ja sen määrät ovat olleet maapallon historiassa paljon suurempia ilmakehässä kuin nykyään ja ne ajat ovat olleet elämälle paljon suotuisampia.
Hiilidioksidia pitäisi olla enemmän, ei vähemmän.
Jokaisen elämää rakastavan kannattaakin miettiä miten voisi tänä vuonna henkilökohtaisesti lisätä hiilidioksidin määrää mahdollisimman paljon, vaikka pelkästään periaatteesta.
Onko suhteiden palauttaminen Venäjään mahdollista?
su 07.09. 18:20Luonto ja sen velvoittavuus
pe 29.08. 10:51Trump lakkautti heti valtaan tultuaan USA:n trotskilaiskommunistiset värivallankumousinstituutiot eli CIA:n "hyvispeitejärjestöt" USAID:n, NED:n ja USIP:n
to 28.08. 17:46Onko sukupuoli-identiteetti-ideologiasta tullut uusi valtionuskonto?
to 24.04. 11:23Espoossa torjutaan segregaatiota - 25% vieraskielisiä
to 03.04. 19:38