Tehtävää ja ajateltavaa vuodelle 2023

Videot to 05.01.2023 20:22

Englantilainen herrasmies Richard Vobes pohtii mukavalla tavalla maailman menoa ja haastaa kaikkia ajattelemaan omilla aivoillaan mitä ympärillä tapahtuu.

Ehkä viranomaiset, poliitikot ja heidän valikoimansa tutkijat ovat erehtyneet useassakin asiassa. Yksi merkittävimmistä ja suurimmista erehdyksistä saattaa olla hiilidioksidin pitäminen haitallisena kaasuna. 

Hiilidioksidi on elämälle välttämätön ravintoaine ja sen määrät ovat olleet maapallon historiassa paljon suurempia ilmakehässä kuin nykyään ja ne ajat ovat olleet elämälle paljon suotuisampia.  

Hiilidioksidia pitäisi olla enemmän, ei vähemmän. 

Jokaisen elämää rakastavan kannattaakin miettiä miten voisi tänä vuonna henkilökohtaisesti lisätä hiilidioksidin määrää mahdollisimman paljon, vaikka pelkästään periaatteesta.

 

 

Jukka Rahkonen to 05.01. 20:22

blogit

Juha Ahvio

Presidentit Andrew Jackson, James Polk ja Donald Trump

su 23.03. 09:51

Mikko Paunio

Vasemmistolaisen indoktrinaation psykologia

to 20.03. 11:46

Petteri Hiienkoski

Uhraavatko globalistit seuraavaksi Suomen?

su 12.01. 00:48

Vieraskynä

Tp-Utva historian polttopisteessä

to 03.10. 15:30

Heikki Porkka

Kultamunat ovat kuoriutuneet - Pisa-tutkimus paljastaa

ti 01.10. 14:12