Puopololta hyvää analyysia jälleen.
Suomi on pysyvästi eri asteisten sosialististen puolueiden vanki. Ei ole todellisia vaihtoehtoja. Siihen tuskin auttaa mikään muu kuin ulkoinen katastrofi.
Suomalaiset eivät kykene itse muuttamaan omaa sosialismiaan, joka syötetään meille kaikille sosialistisesta peruskoulusta lähtien - puhumattakaan Ylestä, joka viimeistelee tämän sosialistisen tortun 600 miljoonan budjetillaan.
Täällä tarvittaisiin Argentiinan Mileitä tai USA:n Trumpia, mutta Yle käyttäisi koko 600 miljoonaansa ja vähän päälle niiden lyttäämiseen ja suomalaiset lampaat uskoisivat jälleen kaiken lähes mukisematta. Viimeinen sana mikä korisevan suomalaisen persaukisen suusta lähtee on "hyvinvointivaltio".
Kanteluni johdosta maa- ja metsätalousministeriö joutuu asettamaan uudelleen valtion ravitsemusneuvottelukunnan
to 02.10. 18:42Suomalainen media on järkyttävän huono
la 27.09. 10:28Onko suhteiden palauttaminen Venäjään mahdollista?
su 07.09. 18:20Luonto ja sen velvoittavuus
pe 29.08. 10:51Onko sukupuoli-identiteetti-ideologiasta tullut uusi valtionuskonto?
to 24.04. 11:23