Kuinka paljon tuhoa Zelensky kylvi ylpeydellään?

Videot ti 04.03.2025 12:07

72% amerikkalaisista haluaa Ukrainan sodan loppuvan nyt heti. 72% amerikkalaisista haluaa kaiken rahan ja ihmisten lappaamisen tuohon hyödyttömään lihamyllyyn loppuvan välittömästi. Tämä kaikki oli selvää ja julkista tietoa perjantaina ennen Zelenskyn röyhkeää uhoamista Valkoisessa talossa. 

Trump ja Vance tekivät täsmälleen sen mitä varten ylivoimainen enemmistö amerikkalaisista heidät valitsivat tekemään. Trumpin hallinnon kannatus on jatkuvassa nousussa. Sopimus oli allekirjoitusta vaille valmis - jo kolmatta kertaa. Zelenskyn olisi tarvinnut vain sanoa, "yes sir", "thank you sir", ja oikeasti nöyrtyä hyväksymään realiteetit ja myös se, että Trump on nyt amerikkalaisen kansan valitsema ja rakastama USA:n presidentti. 

Valmiiksi luonnostellun sopimuksen sisältö teki täysin selväksi, että mitään turvatakuita ei ole Yhdysvalloilta koskaan tulossa ja että tämä sopimus on ainoa ja paras mahdollisuus Ukrainalle saada Yhdysvaltojen tuki. Mutta Zelenskyn uho ja ylpeys ja typeryys tuhosivat tuon sopimuksen. Karmea tappio Ukrainan kansalle. 

 

Jukka Rahkonen ti 04.03. 12:07

blogit

Mikko Paunio

Kaikki somalien saamat sosiaaliset tulonsiirrot ja heidän järjestöjensä saamat tuet ja niille julkisen vallan antamat projekti- ja henkeavustukset sekä järjestöjen perusrahoitus suurennuslasin alle

su 07.12. 15:54

Juha Ahvio

Utopiahaaveet ovat jälleen kariutuneet

pe 14.11. 19:17

Heikki Porkka

Suomalainen media on järkyttävän huono

la 27.09. 10:28

Petteri Hiienkoski

Onko suhteiden palauttaminen Venäjään mahdollista?

su 07.09. 18:20

Tapio Puolimatka

Onko sukupuoli-identiteetti-ideologiasta tullut uusi valtionuskonto?

to 24.04. 11:23